V Szopka Noworoczna

Sylwia Danieluk ponownie wystąpi na deskach Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Zapraszamy 12 lutego na V Płocką Szopkę Noworoczną.

Płocka Szopka Noworoczna ma długą tradycję. Pierwsze sięgają czasów dwudziestolecia międzywojennego i Klubu Artystycznego Płocczan. W XXI wieku odbyły się cztery, a 12 lutego wraca V Szopka Noworoczna – informuje Książnica Płocka.

Autorzy spektaklu nie zdradzają szczegółów fabuły, ale zapewniają o pełnym zwrotów akcji przedstawieniu, w którym istotnym bohaterem będzie Płock jako miasto. Na deskach teatru wystąpi wiele znanych twarzy – prezydent Płocka, jego zastępcy, politycy, sportowcy, ludzie kultury, ale też przedstawiciele miejskich spółek i szkół. Organizatorzy szopki gwarantują dobrą zabawę i zapraszają na spektakl, który pozwoli zobaczyć znanych ludzi w nie swoich rolach, a jednocześnie pośmiać się z naszych lokalnych przywar.

Autorami scenariusza są Mariusz Pogonowski – aktor i miejski radny, Maciej Woźniak – poeta i bibliotekarz oraz Artur Jaroszewski – przewodniczący Rady Miasta Płocka. Spektakl reżyseruje Mariusz Pogonowski.

Środki pochodzące z zakupu biletów cegiełek zostaną przeznaczone na rehabilitację Dominika, ucznia Szkoły Podstawowej nr 16 w Płocku.

V Płocka Szopka Noworoczna

12.02.2023, godz. 18:00
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku
ul. Nowy Rynek 11, 09-402 Płock

https://www.teatrplock.pl/pl/v-szopka-noworoczna-2023

https://nowy.plock.eu/mieszkaniec/v-szopka-noworoczna/

https://portalplock.pl/wiadomosci/wraca-plocka-szopka-noworoczna-mozna-w-niej-zagrac/L45gxtRwDyZc7FzVPv1D